LAJME

Përditësuar më 3 dhjetor 2022

 

Për 4 muajt e ardhshëm, deri më 31 mars 2023, kohëzgjatja e qëndrimit në kohë do të zgjatet nga 30 ditë në 45 ditë për mbajtësit e pasaportës nga vendet e përjashtuara nga viza.

Përveç kësaj, për Visa Në Arritje, kohëzgjatja e qëndrimit do të zgjatet nga 15 ditë në 30 ditë gjatë së njëjtës periudhë gjashtëmujore.

Kontrolloni tonë Udhëzues hap pas hapi për të marrë një vizë ose nëse planifikoni të qëndroni këtu për më gjatë, shikoni Opsionet e vizave afatgjata.

KRYESORE

foto e stolit kafe pranë pishinës

5 nga hotelet më të mira me 5 yje në Tajlandë [2022]

Tani, kur Tajlanda është plotësisht e hapur për turistët pa asnjë kufizim, dhe çmimet janë ende më të ulëta se kurrë, është koha më e mirë për të pasur-

Shtator 22, 2022

kuti me etiketë të bardhë dhe të kuqe

Viza në Tajlandë | Një udhëzues hap pas hapi

Procesi i vizitës në Tajlandë është shumë i drejtpërdrejtë. Rregulli i vizave në mbërritje dhe skema e përjashtimit nga viza mundëson për vizitorët-

Shtator 20, 2022

pesë varka prej druri kafe

Sigurimi më i mirë i udhëtimit për të udhëtuar në Tajlandë

Plazhet e mahnitshme të Tajlandës, ujërat e kristalta, vendndodhjet gumëzhitëse dhe skena të tjera të mrekullueshme janë një domosdoshmëri për turistët. Kur bëhet fjalë për udhëtime, për disa

Gusht 27, 2022

aeroplan i bardhë dhe i kuq në qiell

Si të gjeni fluturimet më të lira

Tajlanda është një destinacion fantastik turistik, veçanërisht për ata që shijojnë plazhet tropikale dhe vendet me prejardhje të gjerë historike dhe kulturore. Megjithatë, udhëtimi nuk është...

Shtator 12, 2022

 

2 meshkuj me kostum verdhezi, figura aksioni

Opsionet e vizave afatgjata në Tajlandë

Pasi të keni marrë vizën tuaj afatshkurtër, është emocionuese të filloni të rezervoni fluturime, të kërkoni hotele dhe të përpiqeni të merrni ofertat më të mahnitshme në-

Gusht 7, 2022

grua me bluzë të verdhë dhe të kuqe dhe pantallona të shkurtra kafe që qëndron mbi formacionin shkëmbor pranë trupit

Planifikoni pushimet tuaja në Tajlandë

Planifikoni pushimet tuaja në Tajlandë Kur mendoni për një pushim në Tajlandë, me shumë mundësi e konsideroni këtë festë luksoze si një pushim të paarritshëm. Megjithatë, duke marrë-

Gusht 22, 2022

INFORMACION I RËNDËSISHËM 

Tajlanda është plotësisht e hapur për të gjithë turistët nga e gjithë bota!

Që nga 1 tetori 2022, Të gjithë udhëtarët që kualifikohen për hyrje pa prova e vaksinimit ose një rezultat testi për COVID-19.

Gjithashtu nuk kërkohet që udhëtarët të tregojnë sigurimin shëndetësor përpara mbërritjes (edhe pse është shumë e rekomanduar të kesh një).

SHA plus hotelet, SHA extra plus, Thailand Pass, test & go dhe programet sandbox janë nuk është më e nevojshme për të hyrë në Tajlandë.

Tajlandë Pass nuk kërkohet më që nga 1 korriku 2022.

Përpara 1 korrikut 2022, udhëtarët e huaj kishin rregullat e mëposhtme para mbërritjes:

Udhëtarët nevojiten për të dhënë detajet e pasaportës, vaksinimin dhe një shëndet prej 10,000 dollarësh Polica e sigurimit për të marrë një miratim Kalimi i Tajlandës.

Procesi i regjistrimit për Tajlandën Pass kërkonte një rezervim 5-ditor në a hotel SHA+ dhe mbulim të sigurimit të udhëtimit prej jo më pak se 10,000 dollarë.

Po kërkoni një fluturim? provoni Skyscanner or Kivi.

Tashmë këtu në Tajlandë? duhet të merr nje makine me qera? preferoni mënyra të tjera të transport? i i nteresuar në tërheqjet?

Sigurohuni që të keni: